Ogromna tragedia w powiecie ostrowieckim. Nie żyje 5 osób

28 maja, około godziny 4 nad ranem, w miejscowości Boksycka doszło do tragicznego zdarzenia. Na szlaku drogi krajowej nr 9 zginęło 5 osób.

Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wiadomo, że kierowca osobowego mercedesa, z niewiadomych jeszcze przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, po którym jechał fiat grande punto z 6 osobami.
Pojazdy zderzyły się czołowo.

5 pasażerów, niestety zginęło na miejscu. 2 przetransportowano do szpitala.

Jak zazwyczaj bywa w tego typu wypadkach, na miejscu pierwsi pojawili się strażacy z okolicznych OSP. Do nich należało udzielenie pierwszej pomocy, a także zabezpieczenie miejsca.

Następnie przybyło pogotowie ratunkowe. Niestety orzeczono zgon 5 osób, 73-latka, 44-latka, 38-latki, 20-latka i 19-latka.
Ranni zostali, 15-latek z punto i 39-letni kierowca z mercedesa. Natychmiast zabrano ich do szpitala.

Choć przyczyną zdarzenia był zjazd mercedesa na przeciwległy pas ruchu, to tragedia mogłaby być mniejsza, gdyby w fiacie znajdowało się mniej osób. W zasadzie są to pojazdy przeznaczone dla 5 osób, ale w praktyce zaleca się, żeby nie było to więcej niż 4. Tymczasem jechało nim, aż 6 pasażerów. Niestety, ale w tym przypadku zadziałało ogromne nieszczęście i nieodpowiedzialność, które sprawiły, że doszło do takiej tragedii.

To kolejne tego typu wydarzenie w ostatnich miesiącach. W kwietniu, w okolicach Starej Słupi zginęły 4 osoby w wyniku czołowego zderzenia z ciężarówką. Przyczyną wypadku była niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez kierowcę bmw.

Droga do tej pory jest zablokowana. Objazdy prowadzą drogami lokalnymi.

Fot. Na Drodze Świętokrzyskie