Korona Kielce wywalczyła punkt w meczu inauguracyjnym

Mecz Korona Kielce – Legia Warszawa zakończył się podziałem punktów.

Pierwszą bramkę w meczu strzelili legioniści w 72 minucie. Do siatki trafił Albańczyk Ernest Muçi.

Następnie czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Wieteska z Legii. Odtąd drużyna ze stolicy grała w osłabieniu.

Przewagę wykorzystali zawodnicy Korony. W 82 minucie bramkę na wagę remisu strzelił Jakub Łukowski. Ostateczny wynik to 1:1.

Inauguracja była gorąca. Kibice Korony przygotowali niezwykłą oprawę na mecz. W trakcie spotkania pojawiło się kilka żółtych kartek, a także czerwona.

Dla obu drużyn ten sezon będzie szansą na pokazanie się z lepszej strony. W poprzednich rozgrywkach ekipa z Warszawy przez dłuższy czas była w strefie spadkowej. W tym sezonie mają aspiracje na Mistrza Polski.

Również Korona Kielce po 2 letniej nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej chce się dobrze zaprezentować. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego chcą nie tylko się utrzymać, ale zająć dobrą lokatę na koniec sezonu.

Tak czy owak obecne rozgrywki mogą być niezwykle emocjonujące dla obu drużyn.